DünyaGüncel

Maoistlerden Tren Yoluna Sabotaj Eylemi

Bir yetkili, Richughuta ve Demu istasyonları arasındaki tren raylarında saat 12.30 sıralarında patlama meydana geldiğini söyledi.

Polis, HKP (Maoist) üyelerinde oluşan bir ekibin 20 Kasım 2021 Cumartesi gününün erken saatlerinde Jharkhand’ın Latehar bölgesindeki demiryolu raylarının bir kısmını havaya uçurduğunu ve Barkakana-Garhwa güzergahındaki tren seferlerini aksattığını açıkladı.

Palamu Range Polis Genel Müfettiş Yardımcısı Raj Kumar Lakra, bir HKP (Maoist) ekibi üyelerinin Latehar’daki demiryolu raylarını havaya uçurarak Barkakana-Garhwa demiryolu güzergahındaki trenlerin hareketini engellediğini söyledi.

HKP (Maoist), Cumartesi günü, üst düzey lideri Prashant Bose parti adlı Kishan Da ve eşi Sheela Marandi ve diğerlerinin Jharkhand Polisi tarafından tutuklanmasını protesto etmek için ülke çapında bir Bharat Bandh (Genel Grev) çağrısında bulundu.

Tren hizmetleri, üst hatta sekiz saatten fazla kesintiye uğradı. Maoistlerin Bharat Bandh çağrısı öncesinde gerçekleştirilen patlamada, rayların yanı sıra baş üstü ekipmanları ve bir motor arabası da hasar gördü. Lakra, demiryolu yetkililerinin rayları onardığını söyledi. DIG, patlamadan sonra Orta Doğu Demiryolunun Dhanbad Bölümü altındaki Palamu, Garhwa ve Latehar bölgelerindeki tüm polis karakollarının uyarıldığını söyledi.

Birkaç trenin yönü değiştirilirken, Dehri-Onsone-Barwadih ve Barwadih-Nesubogomo özel trenleri iptal edildi. Bir eyalet hükümeti yetkilisi, Medininagar’dan Ranchi’ye yolcu otobüslerinin hareketinin de durdurulduğunu söyledi.

Kaynak: thehindu.com/news/national/ Kaynak: telegraphindia.com/jharkhand/maoi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu