GençlikGüncel

Kayyum Naci İnci’yi protesto eden öğrencilere 1 hafta uzaklaştırma cezası verildi!

Boğaziçi Üniversitesi’nde, kayyumluk önünde 4 Ekim 2021’de kayyum Naci İnci ve ekibini protesto eden öğrenciler hakkında Fen Edebiyat Fakültesi Disiplin Kurulu tarafından bir haftalık uzaklaştırma cezası verildi.

4 Ekim 2021’de, Boğaziçi direnişinin 274’üncü, akademisyen nöbetinin 183’üncü gününde 2021 girişli hazırlık öğrencileri de kayyum yönetimin online eğitim kararlarına karşı nöbete dahil olmuşlardı. Öğleden sonra, Hazırlık öğrencilerinin basın açıklamalarını okuduğu esnada kayyum yönetiminin genel sekreteri Nedim Malkoç’un hakkında çıkan yürütmeyi durdurma kararına rağmen hala kayyum kadrosunda çalışmaya devam ettiği vurgulanmıştı. Açıklamanın ardından Naci İnci, aracıyla üniversiteden ayrılırken öğrenciler tarafından protesto edilmiş; protestoya katılan öğrenciler ÖGB tarafından darp edilmişti.

Kayyum rektör Naci İnci’nin protesto edilmesinin ardından kampüs içinde ve dışında toplamda 10 öğrenci gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan öğrencilerden Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen de tutuklanmıştı. Berke ve Perit, hâlâ tutuklu bulunuyor.

Bugün ise kayyumluk önündeki Naci İnci protestosuna ve online eğitimin sona erdirilmesi nöbetine katılan öğrencilere, Fen-Edebiyat Fakültesi Disiplin Kurulu tarafından bir haftalık uzaklaştırma cezası verildiği duyuruldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu