DünyaGüncel

ATİK YDG’den Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyası

Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençler de kampanya için aktif çalışıyor.

YDG tarafından da desteklenen ve 1 Kasım’da başlayan “Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışmayı büyütelim!” şiarıyla başlatılan kampanyaya Güney Almanya’da bulunan Ulm kenti ve çevresinden devrimci gençler de yoğun destek veriyor.

1 Kasım – 12 Aralık arasında Initiative für Frieden und Hoffnung in Kurdistan tarafından düzenlenen Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyasına Ulm’dan aktif destek veriliyor. Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençler de kampanya için aktif çalışıyor.

Çantaların toplanmasının yanı sıra, 28 Kasım’da da Tohum Kültür Merkezi’nde çocuklar için eğlence düzenleniyor. Eğlencenin geliri de Şengal ve Maxmur’lu çocuklara gidecek.

Ulm’lu devrimci gençlerin açıklamasınında  “‘Kürdistan İçin Barış ve Umut’ örgütü ile yeni bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya ile Maxmur ve Şengal’in Kürt bölgelerindeki çocuklara bir nebze olsun mutluluk vermek ve umarız çocukların yüzünü güldürmek istiyoruz. Katılmaktan çok mutlu oluruz. Herkes önemli ve sen de bunun bir parçası olabilirsin”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu