GüncelLGBTİ+

20 Kasım İzmir Komitesi: “Nefrete İnat Yaşasın Hayat!”

20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü'ne yapılan çağrıda direnişi örmeye çağrıldı

İzmir 20 Kasım Komitesi, Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü için ‘Nefrete inat yaşasın hayat diyerek’ 20 Kasım’da yapılacak eylemi örgütlemeye çağırdı. YDG’li Kadınların da aralarında olduğu açıklama İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi’nde yapıldı.

Açıklama, “Bizler 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nde; “Nefrete İnat Yaşasın Hayat!” diyerek transfobik, LGBTİ+fobik, cinsiyetçi ve ırkçı düzene karşı bir araya gelmiş lubunyalarız” sözleriyle başladı.

20 Kasım gününün tarihçesinin anlatıldığı açıklamada, “20 Kasım Komitesi olarak biz de Rita Hester’in ve katledilen bütün trans+’ların hesabını sormaya, transfobiye ve LGBTİ+fobiye karşı mücadele etmeye devam edeceğiz” denildi.

“Unutmuyoruz ki trans cinayetleri politiktir”

Açıklamanın devamında şunlar söylendi:

“Bizler kendimizi transfobik ve LGBTİ+fobik olmayan, ırkçı olmayan, trans görünürlüğünü önceleyen, transfeminist, trans seks işçilerinin haklarını gözeten, cinsiyetçi olmayan, yatay örgütlenen, hiyerarşiye dayanmayan, hayvan ve doğa düşmanı olmayan, türcü olmayan, ableist olmayan, herhangi bir ayrımcılığa ve nefret söylemine izin vermeyen bağımsız bir komite olarak tanımlıyoruz.”

Açıklama şu çağrıyla sona erdirildi:

“Eğer sen de bu ilkeler doğrultusunda hareket ediyorsan ve 20 Kasım’ı bizimle birlikte planlamak istiyorsan bize katıl, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nü İzmir’de hep birlikte örelim! Unutmuyoruz ki trans cinayetleri politiktir, nefrete inat yaşasın hayat!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu